Piątkowa Piątka #22: meanwhile in...

... Poltergeist ;). Czyli cyklu krótkich, szybkich i niewymagających zbyt wiele czasu notek blogowych, ciąg dalszy. Przez kilka spraw nawet nie potrafię sobie przypomnieć, kiedy ostatnio jakiś dobry film w kinie oglądałem ;). Ech. Niby sezon ogórkowy, a i tak biegam od jednego projektu do drugiego projektu. Plus, ciągle oczekuję wieści od kilku osób. Dość jednak prywaty, zajmijmy się Piątką :).

Dziś, z okazji Piątkowej Piątki przedstawiam Wam pięć wartych do wpisów blogowych - pięć odnośników do... pięciu notek made by użytkownicy pewnego serwisu :). IMHO, warte przejrzenia.

1) Cthulhu czytuje Google News - bej': dzemeuksis. Heh. Tak, o tym wpisie (dostępnym również i tutaj) ostatnio dość głośno na naszej niewielkiej polskiej scenie RPG ;). A o co tyle krzyku? Ha, nie zdradzę :). Sami się przekonajcie. Pomijając już dozę radości, którą wywoła przeglądanie wyszukanych przez w/w Towarzysza witryn, pozostaje jeszcze kwestia świetnego wykorzystania tych materiałów podczas Waszych sesji :). Swoją drogą. Kto by pomyślał, że tych materiałów było wtedy aż tyle, hm. Zastanawiające.

2) K200 cech osobowości - bej': bohomaz. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, Darcane z k20 robił kiedyś coś a'la 300 pomysłów na przygody (czy coś takiego). No. A jeśli macie problem by do tych ~300 idei na przygody stworzyć odpowiednią ilość Postaci Tła (Postaci Niezależnych, jak kto woli), cóż, cieszcie się, gdyż za sprawą pracy bohomaza (który zresztą ten wpis wrzucił także na swojego bloga, o, tutaj), możecie tego dokonać :). W racjonalnym przedziale czasowym ;).

3) Railroading, czyli o liniowości scenariuszy RPG - bej': kbender. Aż tym razem sprawdziłem, czy i ten Towarzysz nie wrzuca przypadkiem tekstów z Poltergeist na swojego bloga. I, a-to-ci-niespodzianka-no-doprawdy... wrzucił. Heh. Cóż. Tak czy inaczej, wpis wart przeczytania :). Railroading - nie taki bies straszny jak go malują? Najwyraźniej tak. Przy okazji. "Notka napisana w odpowiedzi na zniknięty wpis von Mansfelda." - jak zwykle nic nie wiem. EDIT: No, może coś tam jednak wiem ;).

4) Niespełnione rzeczywistości i bańki kontekstowe - bej': zigzak. Tak, ten też ma swojego bloga poza Poltergeistem. "Szczęśliwie", dla logiczności i sensowności dzisiejszej Piątkowej Piątki, nie wrzucił na niego tego wpisu ;). Wpis "niespełnione..." jest: "odpowiedzią i rozwinięciem komcia z wpisu kbendera pt: Railroading, czyli o...". Hm, parafrazując me własne słowa (próżność ;)?): Railroading - nie taki bies straszny jak go malują... ale zawsze mogący być ładniejszym ;) (straszny suchar). A sama notka? - dość interesująca.

5) Małe radości RPGowca - bej': Coyotl. Wpis krótki, nietypowy, bardzo, rzekłbym, wewnętrzny... i, ha, może właśnie przez to trafiający też w me gusta :). "Lubię pisać settingi. I lubię prowadzić. Takie hobby. Zwykle na tym się kończy, ileś tam stron do szuflady, ileś tam przeprowadzonych sesji. Okazjonalne powroty do settingów, kiedy w odpowiedzi na pytanie "Co prowadzisz?" ktoś zainteresuje się jednym z moich tworów. Jak najbardziej jestem pogodzony z myślą, że nigdy nie pobawię się jako gracz w tym co stworzę.". A jednak, czasami warto być optymistą, o czym przeczytacie w dalszej części tego wpisu.

... ja tam go poleciłem, sam nie wiem dlaczego ;).

Tak czy inaczej, do zobaczenia w poniedziałek :] !

Pozdrawiam,
Michał "Skryba" Ziętek.

2 opinii.:

Dziękuję bardzo za wyróżnienie!

Nie ma za co, choć jakie to tam wyróżnienie, Towarzyszu :D... Piątkowa Piątka = +/- erpegowe teksty, które, z jakiegoś powodu, zwróciły uwagę pewnego "ogrodowego" skryby :).

Twój ostatni wydał mi się ciekawy + kurczę, pojęcia nie mam skąd żeś "cuś" takiego wytrzasnął z przepastnych odmętów sieci :). I, fakt faktem, dostarcza to solidnej dawki inspiracji :).

Pozdrawiam :),
Skryba.

Prześlij komentarz