Piątkowa Piątka #17: quidquid latine dictum sit...

Witka :)! Dawno ich tutaj nie było, ale oto i jest, wreszcie, siedemnasta Piątkowa Piątka ;). Dzisiaj, zwiedzimy sobie sporo krajów i popytamy kilku ludzi, w co grają, jak grają oraz po co grają. A już na pewno, cóż, rozszerzymy horyzonty naszej wiedzy o erpegach spoza naszego kraju. Wpieriod? Wpieriod ;)! I ole! I... co tam jeszcze chcecie ;).

Dziś, z okazji Piątkowej Piątki przedstawiam Wam pięć wartych do przejrzenia wpisów - pięć odnośników do tekstów dotyczących kilku(nastu) interesujących zestawień poświęconych zagadnieniom RPG w krajach całego świata. Enjoy!

1) Cykl "RPG na świecie" - Autor: Borejko. Nie znać tego zestawienia, to wstyd, Panie i Panowie. Nie wypada pokazywać się na erpegowych salonach bez znajomości tych tekstów. Brazylia, Holandia, Meksyk, Afganistan (!), Australia, Peru, Rosja, Izrael... a Wy ciągle siedzicie na RPG Kepos ;)? Świat czeka! Nie ociągajcie się, kierujcie kursory pod wskazany adres i cieszcie się, że możecie, nie ruszając się z domu i nie wydając złotówki na bilet ;P, wybrać się w erpegową podróż Waszego życia.

2) Jak to robią na wschodzie - Towarzysza: KFC (swoją drogą, jak to jest, że tego bloga nie ma na Blogi RPG Paladyna?). Jestem wzruszony ;). Z tekstu wyniesiemy ogrom informacji, nie tylko o tym w co grają Rosjanie, ale też, co ważniejsze, jakie mają oni zapatrywania do różnych tematów (indie games, pbfy, konwenty, aktywność na sieci... multum, dosłownie multum wskaźników). Cóż, Towarzysze i Towarzyszki, mogę w tej chwili napisać tylko jedno. Czapki z głów, KFC. I, ewentualnie, kałasznikow ode mnie ;P.

3) Moje granie (w Bułgarii) - Autor: lucek (w.d.zd.! - S.). Trochę zapomniany post, z trochę (ale tylko trochę ;P) zapomnianego bloga ;). Jeśli kiedykolwiek chcieliście wiedzieć, co się dzieje w Bułgarii, cóż, po przeczytaniu tego wpisu wejdziecie w posiadanie kilku interesujących faktów. Problem w tym, że jest to, hm, dawna notka, nasuwa się więc oczywiste pytanie, czy coś się aby tam nie zmieniło. Być może sam Autor, który kiedyś do Bułgarii pojedzie ;), pokusi się na "drugie bułgarskie granie"? Oby :).

4) Strefa erpegowa, wolna od angola - Autor: Neurocide. Ahoj! Czyli o tym, jak się to wszystko robi w... a to niespodzianka, w Czechach. Pochopi? Pochopi ;). No dobra, nie tylko o Czechach. Mamy też tam Niemcy oraz zarysowaną "ścianę wschodnią" (cokolwiek to określenie znaczy [wybaczcie mi, schorzenia po moim kierunku studiów są rzeczą naturalną w kilka dni po mej obronie ;P]). Jest to jednak o tyle ciekawe, że Autor patrzy na to również pod kątem... pism poświęconych fantastyce.

5) Spis zagranicznych tytułów - prosto z serwisu Poltergeist. Prawdę pisząc, miał tu być pewien niemiecki wywiad, ale ktoś najwyraźniej o nim zapomniał i/lub nie jest to priorytetowy projekt działalności tej osoby (swoją drogą, ciągle na coś czekam). Takoż, w charakterze "zastępczym" (acz ciekawym), udało mi się wyszperać pewną wyszukiwarkę, o której istnieniu, do tej chwili, pojęcia wielkiego nie miałem. Szkoda tylko, że dostępne z niej informacje mogą wydać się Wam dość... skąpe. Lepszy rydz niż nic?

Cóż, tyle jeśli o dzisiejszą Piątkę idzie :). Ufam, że sami znacie jakieś miejsca, w których przedstawione zostały newsy dotyczące tego, jak grają nasi, czasem bliżsi a czasem dalsi, sąsiedzi. W końcu...

... nos loqui solum unum lingua: R-P-G ;).

Ave!
Michał "Skryba" Ziętek.

PS. Ten post nie zawiera - obroniłem się! - żadnych ukrytych treści ;). Ani autopromocji takiej jak np. ta ;P.

2 opinii.:

Fajne zestawienie. Muszę kiedyś zabrać się za Francję w tym kontekście. :)

Wówczas - z dumą i chlubą :P - zostanie ono dodane do w/w listy :).

Peace,
Skryba.

Prześlij komentarz