Piątkowa Piątka #14: ...and - action!

Ta Piątka miała być tydzień temu... niemniej, z powodu pewnych, hm, zawirowań, pojawia się dzisiaj. W założeniu miała być lekka, prosta oraz przyjemna - i być przy okazji, jak to się teraz mówi? - niezłym openerem (?) dla nowego sezonu Piątek (drugiego, jeśli by ktoś jeszcze tego nie dostrzegł ;P). Także, miłego czyt... sorry, oglądania ;) (niespodzianka :P)!

Dziś, z okazji Piątkowej Piątki przedstawiam Wam pięć wartych do przejrzenia plików video umieszczonych na YouTube - pięć odnośników do "filmików" dotyczących tak kochanej przez nas wszystkich rozgrywki. Warto zaopatrzyć się w słownik angielskiego. Tak czy owak - enjoy!

1) Dungeon Master Tips - jest to jeden z niewielu wartych polecenia poradników dla każdego nowego Mistrza Gry (choć w przypadku tego filmiku bardziej odpowiednim tytułem będzie pewnie Mistrz Podziemi). "Lektor" ma świetny, dość charyzmatyczny głos + przekazuje sporo ciekawych podpowiedzi dla każdego, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z erpegami. Okrasza to fajną muzyką oraz... demotami poświęconymi RPGom ;). Tak czy owak, pamiętajcie - "I think everyone should try DMing at some point, it can be a lot of fun (and it gives your regular DM a break)". To kto mnie w końcu zmieni, a?

2) Roleplayed (2006) - dziwnie znajomo to wszystko brzmi ;). "A dwindling group of roleplayers seek drastic measures to maintain their weekly gaming campaign. A dark comedy with some bite, "Roleplayed" was written and directed by Chad Peter." - i, powiem szczerze, nie najgorzej im to wszystko wyszło. Zwłaszcza rola Mistrza Gry jest IMHO obsadzona... przerażająco trafnie ;P. Parodia, bez dwóch zdań - niemniej, zrealizowana dość poprawnie. Zwłaszcza część: "WHAT ARE YOUR BUSINESS HERE?!" i odpowiedź tej dziewczyny - jest niezwykle rozczulająca ;]. Entuzjazm, nie ma co.

3) Attacking The Darkness - Summoner - każdy prawdziwy i najprawdziwszy z prawdziwych erpegowców przynajmniej raz w swoim życiu winien wysłuchać ten legendarny dialog. Ta wersja jest troszeczkę inna niż te wszystkie mp3, które krążą po sieci tu i tam. Głównie dlatego, że za bohaterów (graczy) robią tam postacie z gry Summoner (ktokolwiek ją jeszcze pamięta?). Hm, ok - nie wiem kto wpadł na taki pomysł. Ale - z braku laku tudzież niechęci do umieszczania tu linku do mp3 - zafundujcie sobie powrót do czasów, kiedy ten dialog był na ustach każdego gracza (albo tylko moich, whatever) ;).

4) Vin Diesel - Dungeons and Dragons Critical Hit! - chciałbym takiego gracza na sesji. Serio. Zdawać by się mogło, że coś takiego jak inteligencja lub instynkt samozachowawczy pośród populacji graczy nie istnieje... a tu, proszę, jaka niespodzianka. I to z ust samego Vin Diesela! - respekt za trzeźwą ocenę sytuacji i najlepszą deklarację z ust gracza jaką kiedykolwiek usłyszałem ;). Z drugiej strony - powiedz takiemu, że w jego postać weszły trzy krytyki a.k.a. zgon na miejscu... hm - nie, postoję i poprzestanę na tym że po prostu lubię tego aktora ;). Chociaż... Vin... D&D? C'mon, meeen ;P!

5) Roll a D6 - tak, tak... wiem czego chcecie. Wiem co najbardziej pragniecie w tym miejscu ujrzeć. Wiem wreszcie że - tak jak i niżej podpisany - sądzicie iż ta Piątka byłaby niekompletna bez... piosenki ;). Powiedzmy, że tym razem powstrzymam się od komentarza - i dołączę się do hipnotycznego rytmu wybijanego przez: Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6,  Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6,   Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6,  Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6,   Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6,  Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6, Roll a D6 ;P...

Tyle na dzisiaj jeśli idzie o Piątkową Piątkę!

Trzymajcie się i do zobaczenia wkrótce ;).

Pozdrawiam,
Michał "Skryba" Ziętek.

0 opinii.:

Prześlij komentarz